Natolin 59, 26-613 Radom 15, Polska

Dzień Komisji Edukacji Narodowej

im. Kornela Makuszyńskiego w Natolinie

Dzień Komisji Edukacji Narodowej

11 października był w naszej szkole dniem, w którym uczniowie podczas uroczystej akademii podziękowali Dyrekcji, Nauczycielom oraz Pracownikom szkoły za ich trud nauczania i wychowania. Uroczystość rozpoczęła się częścią oficjalną, podczas której wystąpili Dyrektor szkoły p. Leszek Pożyczka, przewodniczący Rady Rodziców  p. Dariusz Bogatek oraz Wójt Gminy Jedlnia- Letnisko- p. Piotr Leśnowolski. Były podziękowania oraz życzenia także dla licznie zgromadzonych emerytowanych nauczycieli naszej szkoły.

Dowodem wdzięczności uczniów były wręczone Nauczycielom przez czwartoklasistów symboliczne Oscary. Nominowani w swoich kategoriach (nauczyciele i pracownicy szkoły) nie kryli radości i wzruszenia.  A ogromny aplauz zgromadzonej na sali społeczności uczniowskiej tylko potwierdził, że wszyscy, bez wyjątku w pełni zasłużyli na złote statuetki. Uroczystą galę szkolnych Oskarów poprowadzili znakomici  uczniowie z klasy 7a – Nadia Dziubińska i Adrian Kobacki, a uświetniły ją występy muzyczne –, szkolnego chóru,  Julii Walczak, która słowami piosenki „Będę nauczycielką” opowiedziała  o trudnej pracy nauczycieli oraz Mai Leszczyńskiej, która z kolei wyśpiewała życzenia dla nauczycieli.

Akademię przygotowały- p. Małgorzata Gawor oraz p. Kamila Rozwadowska. Oprawa muzyczna to zasługa p. Małgorzaty Marglewskiej, a dekoracja- p. Małgorzaty Szpak. Podziękowania należą się również gazetce szkolnej „Lustro Szkoły” oraz jej opiekunowi- p. Dorocie Nowak- Trzaskomie. Za wsparcie techniczne i informatyczne dziękujemy p. Iwonie Sycie i Marzenie Kamińskiej. W pracę nad symbolicznymi Oscarami włączyli się również uczniowie klasy 7b. Zaangażowanie tak wielu osób miało piękny finał podczas akademii.

Dziękujemy raz jeszcze Dyrekcji Szkoły, wszystkim nauczycielom oraz pracownikom szkoły za troskę i opiekę każdego dnia. Życzymy, aby nie zabrakło Wam zapału do kształtowania naszych charakterków, aby niezmierne pokłady Waszej cierpliwości do nas nigdy się nie wyczerpały, a  wykonywana przez Was trudna praca dawała wiele satysfakcji.

„ Nauczycielom … najbardziej  wyjątkowym postaciom na całym świecie, którzy każdego dnia cudzym dzieciom ofiarowują to, co w nich najlepszego.”