Natolin 59, 26-613 Radom 15, Polska

Kreatywnie na języku polskim

im. Kornela Makuszyńskiego w Natolinie

Kreatywnie na języku polskim

Uczniowie klasy IV a w kreatywny sposób zakończyli omawianie lektury Akademia pana Kleksa. Pracując w grupach metodą stacji, wykonywali różnorodne zadania związane z książką. I tak odwiedzali po kolei stanowisko:  przędzenia liter, kleksografii, geografii, rupieciarnii. Przy każdym z nich znajdowała się dokładna instrukcja wykonania zadania oraz czas, jaki jest na to przeznaczony.Ze wszystkimi zadaniami poradzili sobie bardzo dobrze, dodatkowo zgodnie i efektywnie współpracowali w grupach, ale przede wszystkim, choć przez chwilę mogli poczuć się jak uczniowie Akademii.

Następnie zainspirowani lekturą Jana Brzechwy Akademia Pana Kleksa, wcielili się w młodych architektów i stworzyli makiety przedstawiające szkołę, do której chcieliby uczęszczać. Wspólnie z nauczycielką języka polskiego- p. Dorotą Nowak, zaplanowano działania i termin prezentacji makiet. Kolejnym etapem była praca w domach, gdzie powstawały poszczególne elementy. Dzieci pracowały indywidualnie, często pod czujnym okiem rodziców. Należy przyznać, że stworzone makiety zachwycają swoją estetyką, pomysłowością, a efekty przerosły najśmielsze oczekiwania.  Prezentacja w klasach, a później powstała wystawa SZKOŁA MOICH MARZEŃ, która cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród kolegów, zwłaszcza klas młodszych. Ogromne brawa dla uczniów klasy IV a oraz ich rodziców! Dziękuję moim zdolnym uczniom, Rodzicom za pomoc.